SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunučių čempionatas (Druskininkai, 06 14-15): patikslinta programa, dalyvių sąrašas 

Po COVID-19 atsigavęs ir Lietuvos rekordą pagerinęs Žiūkas: buvo minčių čia nevažiuoti
2022-07-25

Prieš trejus metus pasaulio čempionate Dohoje Marius Žiūkas buvo aukščiausiai iš visų startavusių lietuvių – 11-as. Šįkart jis užėmė 27-ą vietą. Bet 35 kilometrų distanciją jis įveikė tik antrą kartą karjeroje ir finišavo su nauju Lietuvos rekordu – 2:34,16 val. Patyręs ėjikas turėjo startuoti 20 kilometrų rungtyje, bet dėl teigiamų COVID-19 testų į čempionatą atvyko vėliau. M. Žiūkas sako, kad didelių ligos padarinių nejautė, bet varžytis nebuvo lengva.

„Du trečdalius distancijos savijauta buvo gera ir galvojau, kad kilstelsiu dar keletą pozicijų, bet paskutiniai 10 kilometrų tikrai buvo sunkūs. Pasijautė ant raumenų, nes aš pripratęs prie 20 km distancijos. Tokių problemų nebūdavo. Bet motyvacija buvo, nes supratau, kad jeigu išlaikysiu tempą, pagerinsiu Lietuvos rekordą. Tai ir bandžiau gerinti tą poziciją kiek įmanoma“, – po finišo kalbėjo M. Žiūkas.

Sportininkas sako, kad buvo minčių į ketvirtą pasaulio čempionatą karjeroje nevykti. M. Žiūką išmušė iš vežių koronavirusas. Bandant išvažiuoti į čempionatą reikėjo vis atlikti testus ir laukti neigiamo rezultato, kad galėtų išvykti. Galiausiai lietuvis jo sulaukė: „Nelengva buvo ir fiziškai, ir psichologiškai. Kai taip atsitinka, nežinai, kaip elgtis. Buvo sunku nusiteikti šiai distancijai. Po COVID-19 praėjo tik 10 dienų. Nebuvo kažkas baisaus, bet treniruotėse savijauta buvo prasta. Nežinau, ar susiję su kovidu ar tiesiog po treniruočių stovyklos kūnas buvo pavargęs. Lengvai treniravausi ir sirgdamas. Varžybose, atrodo, nieko ypatingo nejaučiau. Labiau pavedė didelis raumenų nuovargis.“

M. Žiūkas šią distanciją įveikė tik antrą kartą karjeroje: „Esu naujokas tokiose ilgesnėse distancijose. Šiek tiek trūko specifinių treniruočių šiai distancijai. Planas buvo tik savo malonumui pabandyti šią distanciją, o pagrindinis pasiruošimas buvo 20 km. Manau, kad to ir pritrūko.“

35 km rungtis pasaulio čempionate surengta pirmą kartą. Dauguma sportininkų finišo liniją kirto su žemynų, šalių ar asmeniniais rekordais. M. Žiūkas sako, kad tam buvo palankus ir ankstyvas varžybų startas. Moterų ėjimo varžybos pirmąją varžybų dieną startavo įdienojus, o vyrai prie starto linijos stojo 6:15 val. JAV laiku.

„Seniai turėjome tokį čempionatą ar olimpines žaidynes, kur oro sąlygos tokios palankios gerinti rekordams. Aišku, tai susiję ir su tuo, kad tai nauja distancija ir nedaug sportininkų ją yra įveikę. Tie rezultatai dar tikrai gerės, bet ir čia sportininkai buvo pasiruošę puikiai“, – įvertino M. Žiūkas.

Ilgesnių distancijų specialistas Arturas Mastianica finišavo 33-ias su asmeniniu rekordu – 2:36,25 val. Jis buvo pripratęs prie 50 km distancijos, bet ši buvo panaikinta ir sportininkui teko persikvalifikuoti. Jis po finišo Judžine bendrauti su žiniasklaida nepanoro.

Pasaulio čempionu tapo italas Massimo Stano. Sidabrą iškovojo japonas Masatora Kawano, bronzą – švedas Perseusas Karlstromas.

Po mėnesio Europos čempionate Miunchene 37-erių M. Žiūkas startuos 20 km distancijoje.

LRT.lt šaltinis

World Athletics nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite