SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapas Jurbarke vyks balandžio 7 d. (perkeltas iš balandžio 8 d.)

 

„Prireiks kelių dienų, kol suvoksiu, ką padariau“
2015-08-28

„Pagaliau padariau tai, ką turėjau padaryti po daugelio metų darbo. Pirmą kartą tą dieną, kurią ir reikėjo, buvau pačioje geriausioje sportinėje formoje bei parodžiau, ką galiu“, – pasibaigus 20 km sportinio ėjimo varžyboms pasaulio čempionate sakė Brigita Virbalytė-Dimšienė.

30-metė sportininkė kiek netikėtai tapo komandos lydere pasaulio lengvosios atletikos pirmenybėse: 20 km įveikė per 1 val. 30 min. 20 sek. bei užėmė septintą vietą – aukščiausią tarp Lietuvos lengvaatlečių per pastaruosius du planetos čempionatus.

„Žinojome, jog šiandien bus karščiausia diena per visą tą laiką, kurį esame Pekine. Niekada nebuvau ta, kuri mėgsta karštį, treneris perspėjo, kad nepradėčiau per greitai“, – prisiminė B.Virbalytė.

Vis dėlto aukštą tempą lietuvė palaikė nuo pat distancijos pradžios. Po pirmųjų 5 km B.Virbalytė tarp 49 sportininkių žingsniavo 13-ta (22 min. 51 sek.), įveikusi pusę distancijos pakilo į 11 poziciją (45 min. 17 sek.), o po 15 km jau buvo dešimta (1 val. 7 min. 46 sek.). Dėl taisyklių pažeidimo diskvalifikavus dvi itales, B.Virbalytė pakilo į aštuntą vietą, o po to, aplenkusi Europos čempionato prizininkę čekę Anežką Drahatovą, – į septintą.

„Stojau į startą, pirmą ratą kažkaip lėtai praėjau, o paskui prasidėjo… Nesinorėjo paleisti didžiosios grupės ir pradėjau eiti su ja. Mačiau, jog greitai einu, sakyčiau, jog šįkart nusprendžiau surizikuoti, – teigė B.Virbalytė. – Dar negaliu suvokti, jog esu septinta pasaulyje. Aukščiausia vieta pasaulio čempionate buvo 20-ta Maskvoje (2013-aisiais – aut.past.) ir po to čempionato juokavau, kad galbūt 2019-aisiais ir būsiu 20-uke.“

Pagal geriausią šio sezono rezultatą B.Virbalytė tarp visų sportininkių buvo 20-ta, o pagal asmeninį rekordą – 28-ta.

„Kažkaip atrodo, jog net nesu verta čia būti. Tiek daug gerų sportininkių yra pasaulyje… Kad aš atsidursiu dešimtuke tikrai nesitikėjau. Reikės dar kelių dienų tą suvokti“, – kuklinosi B.Virbalytė.

Pasaulio čempionatą dėl nesibaigiančių dopingo skandalų praleido Rusijos ėjikai. Vis dėlto B.Virbalytė mano, jog varžybų nugalėtoja vis tiek būtų tapusi Kinijos sportininkė Hong Liu – dabartinio planetos rekordo autorė.

„Galbūt ir galima sakyti, jog mano vieta aukštesnė dėl to, kad nedalyvavo rusės. Ėjikės džiaugėsi ne dėl to, jog nėra rusių, o dėl to, kad nėra nešvarių sportininkių. Vis tik net jei jos ir būtų dalyvavusios, prioritetą teikčiau kinėms“, – sakė lietuvė.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas baigsis sekmadienį. Startų dar laukia du lietuviai – ėjikas Tadas Šuškevičius bei maratonininkė Rasa Drazdauskaitė.

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite