SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Rekordą pasiekusiam dešimtkovininkui Edgarui Benkunskui – olimpinio čempiono iš Estijos pagalba
2019-07-14

20-metis Lietuvos dešimtkovininkas Edgaras Benkunskas vyresnių varžovų konkurencijos nepabūgo. Sekmadienį Jevlėje (Švedija) pasibaigusiame Europos iki 23 metų lengvosios atletikos čempionate lietuvis pagerino asmeninį rekordą, pasiekė dešimtą rezultatą šalies istorijoje bei užėmė aštuntą vietą – 7584 taškai.

Dieną lengvaatletis pradėjo užėmęs 11 vietas 110 m barjeriniame bėgime (15,16 sek.) bei disko metime (40,51 m). Tačiau poziciją pavyko pagerinti po įprastai lietuviams nesėkmingos šuolių su kartimi rungties. E.Benkunskas įveikė 450 cm aukštį bei 20 centimetrų viršijo asmeninį rekordą.

O prie to prisidėjo ir pagalba iš šalies – Indrės Jakubaitytės auklėtiniui šuolių atlikimo techniką aiškino Sidnėjaus olimpinių žaidynių dešimtkovės čempionas Erkis Noolas.

„Kai buvęs daugiakovės olimpinis čempionas tau padeda ir aiškina šuolių su kartimi techniką, tu negali šokti blogai. Stengiesi, darai ir tada pavyksta“, – esto pagalba džiaugėsi E.Benkunskas.

Estai dešimtkovės konkurentams lietuviams ne tik noriai dalijo patarimus, tačiau ir paskolino kartis.

Pasirodymą Europos iki 23 metų čempionate E.Benkunskas baigė užėmęs septintą vietą ieties metime (58,60 m) bei 11-ą – 1500 m bėgime (4 min. 51,58 sek.).

„Tikslai tikrai viršyti, kai kurios rungtys nustebino, bet šiandiena buvo tikrai sunkesnė. Kaip ir sakiau, tikroji daugiakovė prasideda antrą dieną. Buvo šiandien ir emociškai, ir nerviškai sunkių rungčių, o šuoliuose su kartimi nustebinau pats save. Šiek tiek susimoviau diske, bet kompensavau šuoliuose su kartimi, ieties metime ir galop 1500 m padariau sezono rezultatą“, – pasirodymą komentavo E.Benkunskas.

Lietuvis šios amžiaus grupės čempionate galės dalyvauti ir po dvejų metų – 2021-aisiais Norvegijoje jis norėtų pasidabinti medaliu.

„Nenoriu prižadėti nieko, bet šiemet apsiuostėme, patikrinome, apžiūrėjome, o po dvejų metų bandysime imti medalį. O dabar stengsimės padaryti Europos suaugusiųjų čempionato normatyvą. Dirbsime, arsime ir gal paklus“, – vylėsi E.Benkunskas.

5000 m rungties finalas nesėkmingai susiklostė Eglei Morenaitei – net ir sutraukta koja finišą pasiekti bandžiusi lietuvė galop iš distancijos pasitraukė.

Šiame Europos iki 23 metų čempionate Lietuvos komanda iškovojo vieną medalį – jį pelnė trišuolininkė Diana Zagainova.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite