SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapas Jurbarke vyks balandžio 7 d. (perkeltas iš balandžio 8 d.)

 

Savaitgalį uostamiestyje paaiškės Lietuvos lengvosios atletikos čempionai
2022-02-25

Šį savaitgalį Klaipėdoje vyks Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas, kuriame tarp daugiau nei 350 dalyvių varžysis ir septyni olimpiečiai. Svarbiausi klausimai du: ar kris dar vienas Lietuvos rekordas bei ar padidės Lietuvos komanda, vyksianti į pasaulio uždarų patalpų čempionatą?

Į kovo 18-20 dienomis Belgrade (Serbija) vyksiančias pirmenybes normatyvus jau įvykdė trys lietuviai: Agnė Šerkšnienė, Modesta Morauskaitė (abi 400 m) bei Simas Bertašius (1500 m). Arčiausiai patekimo yra 60 m barjerinio bėgimo atstovas Rokas Ickys: sausį LLAF taurės varžybose jis distanciją įveikė per 7,83 sek., tuo tarpu normatyvas į planetos čempionatą lygus 7,72 sek.

„Prieš sezono startą būčiau sutikęs bėgti 7,85 sek., bet sezonui prasidėjus pajutau, kad galiu bėgti ir greičiau. Per treniruotes tie laikai buvo neblogi, tik per varžybas dar neišeina to parodyti. Išvažiuoti į pasaulio čempionatą, žinoma, būtų labai neblogas pasiekimas, bet nepatekus nemanau, kad būtų nusivylimo“, – sakė R.Ickys.

2017 metų Europos jaunimo čempionato finalininkas šią žiemą atliko milžinišką šuolį rezultatų prasme. Šiaulietis įsitikinęs, kad rezervo dar yra.

„Technika visą laiką gali būti geresnė ir visą laiką yra, kur pasistengti. Manau, Lietuvos čempionate, jei viskas bus optimaliai atlikta, pavyks atsigauti ir su maksimalia koncentracija, rezultatas gali būti geresnis, – teigė R.Ickys. – Prieš kiekvieną sezono startą labai tikiu savimi, kad išeis parodyti gerą rezultatą ir labai džiugu, kad šį sezoną judu reikiama linkme. Vasarą 110 m barjerinis bėgimas turėtų būti mano stiprioji pusė, tai manau, kad pasitikėjimas artėjant vasaros sezonui tik augs.“

Šią žiemą krito jau keturi Lietuvos uždarų patalpų rekordai, kuriuos pagerino Gediminas Truskauskas (200 m, gerino dukart), M. Morauskaitė (400 m) bei S. Bertašius (1500 m). Iš šios trijulės Klaipėdoje toje rungtyje, kurioje ir pasiekė rekordą, varžysis tik pastarasis.

„Lietuvos čempionate bus sprendžiami tam tikri klausimai, pavyzdžiui, priėjimas prie varžybų, kada nuimti krūvį, jog laiku ateitų kompensacija, tačiau siekti aukšto rezultato bus sunku. Vasarą kartais pasiekiu aukštus rezultatus ir bėgdamas vienas, bet stadione tą padaryti įmanoma, o Lietuvos maniežai nėra pritaikyti aukštiems rezultatams. Didelių tikslų neturiu, norėtųsi greičiau prasibėgti 3000 m“, – komentavo S.Bertašius, kuris Klaipėdoje startuos tiek 1500 m, tiek 3000 m rungtyse.

Čempionate dalyvaus 10 įvairaus amžiaus grupių Lietuvos rekordų prieš savaitę pagerinusi šuolininkė su kartimi Rugilė Miklyčiūtė, kuriai iki absoliutaus šalies rekordo trūksta vos 1 cm. Žiūrovai intriguojančią kovą išvys trišuolio sektoriuje, kur varžysis tituluotosios Diana Zagainova, Dovilė Kilty bei pernai Baltijos čempionate sužibėjusi Aina Grikšaitė.

Varžybų pradžia šeštadienį – 13 val., sekmadienį – 11.30 val.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite