SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Visus sportininkus, planuojančius dalyvauti Europos komandiniame čempionate ar kitose tarptautinėse oficialiose varžybose, prašome nepamiršti, kad reikia turėti I RUN CLEAN pažymėjimą.

Registruotis ir gauti pažymėjimą galima čia.

Šviesi ateitis: seserys Vaiciukevičiūtės lenkia ėjimo žvaigždes
2017-04-13

Į Lietuvos sporto padangę veržiasi nauja seserų pora. Praėjusią savaitę Podebraduose (Čekija) vykusių tarptautinių sportinio ėjimo varžybų rezultatai iš nuostabos privertė aikčioti ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos lengvosios atletikos specialistus.

Čekijoje Živilė Vaiciukevičiūtė 20 km nuotolį įveikė per 1 val. 31 min. 40 sek. bei pasiekusi Lietuvos iki 23 metų amžiaus grupės rekordą finišavo trečia. Jos sesuo dvynė Monika finišo liniją kirto penkta – 1 val. 32 min. 39 sek.

„Živilė Vaiciukevičiūtė rodė kelią europietėms. 21-erių lietuvės progresas – itin krentantis į akį, įrodantis, kokia žvaigžde ji gali tapti“, – savo internetiniame tinklapyje skelbė  Europos lengvosios atletikos asociacija (EA).

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Ž.Vaiciukevičiūtė 20 km įveikė per 1 val. 41 min. 28 sek. ir užėmė 56 vietą. Tuo tarpu olimpiadoje dešimta finišavusi čekė Anežka Drahotova Podebraduose nusileido ir Živilei, ir Monikai – liko šešta.

„Aplenkti Anežką Drahotovą buvo keista, nes ji labai daug pasiekusi sportininkė. Per varžybas savijauta buvo gera, todėl per daug nesureikšminome jos titulų ir aplenkėme jau po kelių kilometrų“, – pergalę prieš Europos čempionato prizininkę komentavo Ž.Vaiciukevičiūtė.

„Trasoje įveikdama Anežką, jaunimo pasaulio rekordininkę, ir kitas olimpietes, teigiamai vertinu savo pasirodymą. Galėčiau daryti prielaidą, kad nors ir mažais žingsneliais, bet žengiu į suaugusiųjų elitą“, – džiaugėsi rezultatu ir Monika.

Tik ką 21-ąjį gimtadienį paminėjusios ėjikės – vienos ryškiausių jaunosios kartos lengvosios atletikos atstovių. Sportininkės jau dabar lengvai vykdo svarbiausių suaugusiųjų varžybų normatyvus. Praėjusiais metais Ž.Vaiciukevičiūtė buvo jauniausia Lietuvos lengvaatletė Rio de Žaneire. Normatyvą į žaidynes turėjo ir Monika, tačiau dėl vienos vietos komandoje jai teko pripažinti sesers pranašumą.

„Buvo apmaudu, kad turėdama trečią rezultatą Lietuvoje, nevykau į žaidynes, nes per atranką pasaulio taurės varžybose likau ketvirta tarp Lietuvos ėjikių. Tačiau ši nuoskauda manęs nesustabdė treniruotis stipriau ir su didesniu užsidegimu“, – sakė M.Vaiciukevičiūtė.

Seserys neslėpė, kad konkurencija tarp jų pamažu atsiranda, tačiau varžytis trasoje vienai su kita – sunku.

„Pradėjus eiti 20 kilometrų konkurencija tikrai pasijautė. Tai normalu, trasoje visi yra konkurentai ir kovoja už save. Tačiau jausmas varžytis su sese ne iš geriausių, abi siekėme to paties tikslo. Prieš varžybas buvo patirta daug streso, nerimo dėl to, kas bus ir kuri iš mūsų pateks į Rio“, – prisiminė Živilė.

Nors dažniausiai nugalėtoja tarp seserų paaiškėja tik paskutiniuosiuose metruose, Lietuvos rekordais gali pasigirti tik Živilė. Ėjikei priklauso net devyni įvairaus amžiaus grupių plento, stadiono ir maniežo rungčių šalies rekordai. Beje, seserys ne visada treniruojasi drauge – Živilė ėjimą praktikuoja Pabradėje (Švenčionių raj.), o Monikos kelias baigus mokyklą nusitiesė į Klaipėdą.

„Klaipėdoje yra nutiesti puikūs dviračių takai, kuriuose galiu eiti ilgas distancijas, šalia gyvenamosios vietos yra mokyklos stadionas, kuriame atlieku pagreitėjimus. Tačiau vien tokių sąlygų nepakanka, reikalingos kalnuotos vietovės, todėl stovyklos užsienyje yra labai svarbios, – tikino M.Vaiciukevičiūtė. – Mano treneris Viktoras Meškauskas nuotoliniu būdu parenka treniruočių programą. Klaipėdoje ėjimo profesionalo, kuris galėtų stebėti mano techninį darbą, nėra.“

Šiemet seserų greičiausiai lauks trys atsakingi startai: Europos iki 23 metų čempionatas, pasaulio čempionatas bei Universiada. Sportininkės neišskyrė, kurioms varžyboms šiemet teiks prioritetą.

„Turbūt labiausiai norėtųsi dalyvauti pasaulio čempionate Londone, į jį susirenka geriausi pasaulio lengvaatlečiai. Iki 23 metų čempionatas, Universiada taip pat labai svarbu. Ar realu Europos iki 23 metų čempionate laimėti medalį? Nenoriu nieko iš anksto prognozuoti, kad po to nenusivilčiau. Stengsimės iš visų jėgų, kad kuo geriau pasirodytumėme, o gal pavyks ir medalį užkabinti…“, – pasakojo Ž.Vaiciukevičiūtė.

Šiuo metu Europos iki 23 metų reitinge Živilė užima trečią vietą, o Monika – penktą. Ar įmanoma ant prizininkių pakylos išvysti abi seses?

„Viskas realu, turint palaikymą ne tik iš artimųjų, bet ir federacijos bei kitų sporto atstovų“, – teigė M.Vaiciukevičiūtė.

Dėl teisės varžyti pasaulio čempionate dvynės kovos gegužės 21 dieną ir vėl Podebraduose – ten vyks Europos sportinio ėjimo taurės varžybos. Europos iki 23 metų pirmenybės liepą vyks Bydgoščiuje (Lenkija), pasaulio čempionatas ir Universiada – rugpjūtį atitinkamai Didžiojoje Britanijoje bei Taivane.

Autorius – Robertas Trakys

asmeninio archyvo nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite