SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Turtingų klubų nerimas dėl pajėgių lietuvių – Anglijoje „Cosma“ jau iškovojo penkias pergales
2018-05-26

5 pergalės iš 11 galimų – Vilniaus sporto klubo „Cosma“ pavadinimas skelbiant nugalėtojus skambėjo daugiau nei bet ko kito. Šeštadienį Birmingame (Didžioji Britanija) prasidėjo Europos čempionų klubų taurės varžybos, kuriose Lietuvos ekipa metė rimtą iššūkį turtingiems varžovams.

Po pirmos pirmenybių dienos „Cosma“ lengvaatlečiai tarp dešimt klubų žengia ketvirti (78 tšk.), nusileisdami tik Stambulo „Enka“ (85,5 tšk.), Lisabonos „Benfica“ (83 tšk.) bei Kasteljono „Playas de Castellon“ (79,5 tšk.) ekipoms.

Pirmą pergalę Lietuvos klubui iškovojo Latvijos lengvaatletis Elvijas Misansas. Šuolių į tolį varžybose geriausiu ketvirtu bandymu jis nušoko 7,65 m bei britą Feroną Sayersą pranoko aštuoniais centimetrais.

„Esu labiau trišuolininkas, bet sezoną atidariau prieš dvi savaites JAV šokdamas į tolį. Buvau pasirengęs dalyvauti ir jaučiau, kad turiu savyje jėgų geriems rezultatams. Šiandien nepavyko parodyti visko, ką galiu, turbūt dėl to, kad grįžęs į Europą peršalau. Tačiau laimėjau varžybas, viskas tvarkoje“, – sakė sekmadienį dar trišuolio rungtyje dalyvausiantis E.Misanas.

Netrukus po „braliuko“ laimėjimo maksimalų skaičių taškų – dešimt – į „Cosma“ taupyklę įdėjo įtikinamą pergalę iškovojęs Andrius Gudžius. Pasaulio čempionas ketvirtu bandymu įrankį nusviedė 67,82 m bei pasiekė varžybų rekordą.

„Rezultatas galėjo būti geresnis, tikėjausi geresnio. Kelios klaidelės darė įtakos tam, kad trūko metriuko kito. Bendrame fone viskas neblogai – du metimai virš 67 metrų yra gerai“, – pergale patenkintas liko A.Gudžius.

Lengvaatlečiui šis startas buvo jau šeštas šį sezoną, tačiau apsukų sumažinti jis neketina: jau kitą savaitę prasidės Deimantinės lygos etapų serija su disko metimo rungtimis.

„Mes, diskininkai, galime mėtyti vos ne kas antrą dieną, svarbu gauti progą pailsėti, atsigauti. Ar treniruotėje mėtysime, ar čia atvažiavę mėtysime – taip tik įdomiau, – startų gausą paaiškino A.Gudžius. –Dabar artėju prie vadinamos netikros pirmos „formos“, kur rezultatai turėtų būti aukšti, bet pagrindinė geriausia sportinė forma planuojama Europos čempionatui.“

A.Gudžius konkurencijos klubų čempionate nesulaukė ir artimiausią varžovą pranoko net 10,77 m. Tuo tarpu 3000 m bėgęs Simas Bertašius pergalę iškovojo tik finišo tiesiojoje. Distanciją stajeris įveikė per 7 min. 57,75 sek. bei pasiekė asmeninį rekordą.

„Tai pirma pergalė tokio aukšto lygio varžybose, prieš tokius stiprius varžovus. Pradžia pasirodė kiek per greita, todėl bėgau šiek tiek atsilikęs nuo lyderių, bet po to tempas šiek tiek krito, tai prisigretinau prie grupelės ir bėgti tapo lengviau, – pasirodymą komentavo S.Bertašius. – Pagrindinė mano distancija yra 1500 m, todėl esu finiše greitesnis ir džiaugiausi, kad varžovai nedarė ilgo finišo, o pasiliko viską išsiaiškinti paskutiniams šimtams metrų.“

Beje, lietuvis nepaliko jokių vilčių iš Kenijos kilusiam turkui Polatui Kemboi Arikanui – 2012-ųjų ir 2016-ųjų Europos čempionui. Tačiau sekmadienį S.Bertašiaus lauks ne ką lengvesnis iššūkis: 1500 m bėgime jis varžysis prieš šių metų pasaulio uždarų patalpų čempionate sidabrą iškovojusį lenką Marciną Lewandowskį bei dar vieną planetos pirmenybių prizininką turką Ilhamą Tanui Ozbileną.

„Pajėgūs varžovai man suteikia daugiau motyvacijos. Jiems būtų didesnis nusivylimas pralaimėti man nei man pralaimėti prieš juos. Šiandien bėgo P.Arikanas, Europos čempionas, ir pamatėme, kad titulai ne visada viską sako“, – sakė S.Bertašius.

Vyrų šuolių į aukštį varžybas laimėjo Adrijus Glebauskas. Nors gūsingas ir permainingas Anglijos vėjas maišė kortas varžovams, lietuvis nuo asmeninio rekordo atsiliko vos vienu centimetru, peršoko 222 cm bei šešiais pranoko antrą vietą užėmusį britą Ryaną Webbą.

„Atvykau iš stovyklos Turkijoje, tai nėra karšta čia (juokiasi – lengvoji.lt). Oras geras, nors vėjas ir stiprus, bet dažniausiai į nugarą“, – sąlygas apibendrino A.Glebauskas.

Tik ką pasibaigusioje treniruočių stovykloje lengvaatletis įveikė 220 cm, o tai, pasak jo, parodo galimybes jau dabar įvykdyti Europos čempionato normatyvą – peršokti 226 cm. Būtent tokį aukštį A.Glebauskas, užsitikrinęs pirmą vietą, ir atakavo, tačiau – nesėkmingai.

„Prie to, kiek šoki treniruotėse, per varžybas gali pridėti 6-8 centimetrus. Labai norėjau to normatyvo… Nors dar tik pirmos varžybos, bet galimybių tikrai buvo. Tik vieną bandymą ir išnaudojau teisingai, pirmus du sugadinau, užmiršau, kaip reikia bėgti ir kaip šokti, o trečio bandymo metu atsipalaidavau ir gavosi panašus šuolis“, – sakė lengvaatletis.

Beje, čempionų klubų taurės varžybų nugalėtoju A.Glebauskas tapo jau penktą sykį. Tiesa, kitus keturis kartus jis tą padarė atstovaudamas Klaipėdos „Nikė“ ekipą analogiškose jaunimo pirmenybėse.

Prieš dvejus metus iškovotą čempiono titulą apgynė Edis Matusevičius. Ieties metimo rungtyje lietuvis užfiksavo 73,86 m rezultatą bei „Cosma“ ekipą laikinai buvo išvedęs net į antrą poziciją bendroje įskaitoje.

„Nesu patenkintas… Žinoma, nesu ir pernelyg gerai pasiruošęs. Pasisekė, kad laimėjau, tačiau rezultatu labai nepatenkintas, technika neparuošta, – pasirodymą kritikavo E.Matusevičius. – Buvo traumuotas klubas, jį tvarkėme, atrodo, pagydėme, bet „išlindo“ šonas ir dėl jo skausmų negaliu mėtyti. Oro sąlygos buvo geros, seniau per tokį vėją „pataikydavau“ ir ietį „durdavau“, tačiau dabar, kai techniškai nesu pasiruošęs, vėjas trukdė.“

Pirmą varžybų dieną tarp prizininkų pateko ir dar vienas „Cosma“ legionierius iš Latvijos Janis Leitis, užėmęs trečią vietą 400 m rungtyje (46,45 sek.). Be S.Bertašiaus, A.Glebausko, E.Matusevičiaus geriausius Lietuvos sezono rezultatus taip pat užfiksavo Kostas Skrabulis (100 m – 10,72 sek., septinta vieta), Mindaugas Striokas (800 m – 1 min. 51,61 sek., šešta vieta), Justinas Beržanskis (3000 m kliūtinis bėgimas – 8 min. 53,09 sek., penkta vieta) ir Artūras Janauskas (54,52 sek., šešta vieta).

Tuo tarpu vyrų estafetė 4×100 m (Mantas Šeštokas, Ugnius Savickas, K.Skrabulis ir Gediminas Truskauskas) po kontraversiško teisėjų sprendimo buvo diskvalifikuota.

Sekmadienį „Cosma“ lengvaatlečiai varžysis kūjo metimo, šuolių su kartimi, 110 m barjerinio bėgimo, 5000 m bėgimo, trišuolio, 200 m bėgimo, rutulio stūmimo, 1500 m bėgimo ir 4×400 m estafetės rungtyse.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite