SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Vėl tarp geriausių Europoje atsidūrusi A. Palšytė: „Laukia sunki kova“
2017-04-03

Per tris mėnesius – dukart tarp geriausių. Europos čempionės Airinės Palšytės rezultatai tarptautinius lengvosios atletikos ekspertus nustebino tiek, kad jie lietuvę antrą kartą šiemet įtraukė tarp geriausių Europos mėnesio lengvaatlečių!

Serbijoje vykusiame Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate A.Palšytė iškovojo aukso medalį, pasiekė geriausią rezultatą pasaulyje – 201 cm, pagerino Lietuvos rekordą bei artimiausią varžovę olimpinę čempionę Ruth Beitią pranoko net septyniais centimetrais.

„Labai nustebino, kad vėl patekau tarp kandidačių. Kai pirmą kartą patekau tarp geriausių mėnesio lengvaatlečių taip pat buvo maloni staigmena, bet dabar irgi nesitikėjau, – džiaugėsi A.Palšytė. – Maniau, kad kada nors ateis tokia diena, bet negalvojau, jog taip greit ir dukart per tris mėnesius. Rezultatai kalba patys už save, o vertinimas vyksta iš šalies – labai džiugu.“

Europos lengvosios atletikos asociacijos (EA) mėnesio lengvaatletės rinkimuose Lietuvos sportininkės varžovėmis bus kitos keturios čempionės – serbų šuolininkė į tolį Ivana Španovič, šuolininkė su kartimi iš Graikijos Ekaterini Stefanidi, britų stajerė Laura Muir bei daugiakovininkė iš Belgijos Nafissatou Thiam.

Sausio mėnesio rinkimuose A.Palšytė laimėjo triuškinančia persvara. Ar sportininkei nebaisu, kad antrą kartą tokio palaikymo ji gali nesulaukti?

„Jei sirgaliai tikri, jie palaikys bet kokiu atveju, kiek rinkimų bebūtų. Manau, čia bus atsižvelgiama į Europos čempionato rezultatus, todėl viena pagrindinių konkurenčių bus Ivona Španovič – ji turi dar daugiau sekėjų ir kova bus dar stipresnė, – analizavo A.Palšytė. EA sakė, kad mano pasirodymas ir aukštas rezultatas buvo vienas stipriausių visame čempionate. Pas I.Spanovič jis yra taip pat aukštas, tad kova bus tikrai įdomi.“

Palaikyti A.Palšytę galite EA „Facebook“ bei „Twitter“ paskyrose.

Geriausiu kovo mėnesio Senojo žemyno lengvaatlečiu vyru pretenduoja tapti britas Andrew Pozzi (60 m barjerinis bėgimas), prancūzas Kevinas Mayeris (septynkovė), lenkas Konradas Bukowieckis (rutulio stūmimas), čekas Pavelas Maslakas (400 m) ir dar vienas lenkas Piotras Lisekas (šuoliai su kartimi).

Beje, būtent Lietuvoje, Vilniuje, spalį vyksiančio EA kongreso-konvencijos metu bus paskelbti ir apdovanoti geriausi metų Europos lengvaatlečiai.

 

Autorius – Robertas Trakys

Predrag Vuckovic/Red Bull nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite