SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d.

Vilniečiams – neeilinė galimybė išvysti Mykolą Alekną: vyks „Cosma“ taurės varžybos
2022-06-30

Penktadienį Vilniaus „Vingio“ stadione vyks tarptautinės sporto klubo „Cosma“ taurės varžybos, į kurias sugužės bemaž visas Lietuvos lengvosios atletikos elitas. Vilniečiams tai taps turbūt vienintele galimybe šiemet savo akimis išvysti įspūdingus rezultatus demonstruojantį disko metiką Mykolą Alekną.

19-metis lietuvis šiandien varžysis Deimantinės lygos etape Stokholme ir rytoj, grįžęs į gimtinę, dalyvaus „World Athletics“ E kategoriją turinčiose varžybose sostinėje.

„Iki išvykstant į Ameriką norėjau sudalyvauti varžybose namų stadione. Nusprendžiau, kad grįžęs iš Stokholmo mėtysiu „Cosma“ taurės varžybose Vilniuje – dalyvauti savo stadione daug smagiau. Dar nė karto nebuvo taip, kad vieną dieną varžybos būtų vienoje šalyje, o sekančią kitoje. Irgi įdomi patirtis, įdomu, kaip jausiuosi, kaip kūnas jausis ir kaip pavyks sudalyvauti“, – sakė M.Alekna.

Praėjusį savaitgalį kylanti pasaulio lengvosios atletikos žvaigždė iškovojo Lietuvos čempiono titulą, Šiauliuose diską numetęs lygiai 69 metrus. Tada M.Alekna pranoko Andrių Gudžių, kuris dėl dalyvavimo „Cosma“ taurės varžybose nuspręs po šiandieninio starto Deimantinės lygos etape.

„Viskas kaip ir ramiai, tos pergalės nelabai ir sureikšminau. Grįžau po Lietuvos čempionato ir kitą dieną pradėjau treniruotis, ruoštis kitoms varžyboms – Deimantinei lygai ir „Cosma“ taurei“, – savaitę po starto Šiauliuose apibūdino M.Alekna.

Penktadienį Vilniuje taip pat varžysis kelialapius į pasaulio čempionatą iškovojusios disko metikė Ieva Zarankaitė ir šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė, Europos šuolių į aukštį čempionė Airinė Palšytė, Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius. Sėkmingai „Cosma“ taurės varžybose pasirodyti tikisi ir viena pajėgiausių šio klubo sportininkių Jogailė Petrokaitė. Lietuvos čempionate šuolininkė į tolį užfiksavo lietuvėms dešimtmečiais neregėtą rezultatą: nušoko 6,76 m.

„Visą laiką mėgau dalyvauti „Cosma“ taurės varžybose, o dabar, kai esu klubo narė, dalyvauti dar smagiau. Smagu, kad klubas tokias varžybas rengia ir įsteigia piniginius prizus, tai motyvuoja. Koks tikslas varžybose? Norisi kaip tik įmanoma stabiliau šokinėti panašų rezultatą, kurį parodžiau Lietuvos čempionate“, – šyptelėjo J.Petrokaitė.

Tarptautinių „Cosma“ taurės varžybų prizinį fondą sudaro daugiau nei 8 tūkst. eurų. Pagrindiniai varžybų rėmėjai – geriausias sportines dangas pasaulyje gaminanti įmonė „Conica“ bei Vilniaus miesto savivaldybė.

Varžybų pradžia – 16 val. Įėjimas į „Vingio“ stadioną nemokamas.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite