Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

29-oji vasaros universiada: Airinei Palšytei – bronzos medalis
2017-08-25

Pirmadienį baigiasi lengvaatlečių kovos Taipėjuje.

Moterų šuolyje į aukštį Airinė Palšytė užėmė trečią vietą – 1.91 m (1.80/1, 1.84/1, 1.88/1, 1.91/2, 1.94/xx-, 2.00/-)

Domantas Poška disko metimo finale užėmė devintą vietą – 57.38 m (57.38-x-x).

Rezultatai.

Universiados lengvosios atletikos varžybos artėja prie finišo, liko tik dvi varžybų dienos. Sekmadienį startavo trys iš penkių likusių lietuvių.

Rapolas Saulius bėgo 110 m barjerinio bėgimo pusfinalyje ir užėmė jame šeštą vietą (14.06/0.9). Galutinė Rapolo vieta – dešimta.
800 m pusfinalyje Benediktas Mickus finišavo penktas (1:49.35). Tarp visų pusfinalininkų jo rezultatas – keturioliktas.
3000 m kliūtinio bėgimo finale Justinas Beržanskis užėmė dešimtą vietą (8:49.46).

Rezultatai.

Šeštadienį du mūsų komandos nariai kovojo dėl apdovanojimų, o dar aštuonių laukė atrankinės varžybos.

Marius Šavelskis 20 km sportiniame ėjime, praėjęs 12 km, buvo diskvalifikuotas.
Giedrė Kupstytė rutulio stūmimo kvalifikacinėse varžybose užėmė tryliktą vietą – 15.44 m (14.90-15.44-15.11), nuo finalo ją skyrė tik 6 cm. Ievos Zarankaitės rezultatas buvo penkioliktas – 15.11 m (15.11-14.41-14.30).
Domantas Poška pateko į finalines disko metimo varžybas, kurios vyks pirmadienį. Kvalifikacijoje jo rezultatas buvo devintas – 56.70 m (55.42-51.90-56.70)
Benediktas Mickus  800 m atrankos bėgime finišavo antras (1:50.57) ir sekmadienį bėgs pusfinalyje. Mindaugas Striokas savo bėgime buvo ketvirtas (1:52.27) ir universiadoje užėmė 31 vietą.
Rapolas Saulius 110 m barjerinio bėgimo atrankos bėgime finišavo ketvirtas (14.10/-2.8) ir sekmadienį tęs varžybas pusfinalyje.
2015 metų universiados čempionei Airinei Palšytei kvalifikacinėse varžybose užteko vieno šuolio 1.80 m aukštyje. Finalinės varžybos vyks pirmadienį.
Skirmantas Šimoliūnas ieties metimo finale užėmė dešimtą vietą – 74.27 m (62.84-74.27-7047).
Simas Bertašius 5000 m atrankos bėgime finišavo septintas (14:39.41). Tarp visų bėgikų jo rezultatas buvo šešioliktas, tuo tarpu vietų finale tik penkiolika.

Rezultatai.

Penktadienį Taipėjuje trys lietuviai dalyvavo finalinėse savo rungčių varžybose: Adrijus Glebauskas (šuolis į aukštį, 13.30 val.), Simas Bertašius (1500 m, 13.35 val.) ir Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas, 14.55 val.).

Simas Bertašius 1500 m finale daugiau kaip pusę distancijos vedė visą grupę, bet paskutiniame rate užleido šią poziciją ir finišavo septintas (3:46.05). Prieš 50 metų paskutinėse pasaulio studentų žaidynėse (nuo 1959 metų jau vyko universiados) Jonas Pipynė buvo iškovojęs sidabro medalį (3:51.0). Simas Bertašius – pirmasis Lietuvos bėgikas, bėgęs 1500 m universiadose.

Adrijus Glebauskas šuoliuose į aukštį užėmė penktą vietą – 2.23 m (2.10/1, 2.15/1, 2.20/3, 2.23/2, 2.26/xxx). Šis rezultatas –  tai sportininko asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas ir šeštas-septintas rezultatas Lietuvoje per visą laiką. Tarp Lietuvos šuolininkų aukščiausią, ketvirtą, vietą universiadose yra užėmęs Raivydas Stanys – prieš dvejus metus jis buvo ketvirtas (2.24).

Liveta Jasiūnaitė užėmė septintą vietą, numetusi ietį 57.25 m (55.33-52.40-57.25-x-x-x). Ji pakartojo geriausią mūsų ietininkių pasiekimą universiadose – septinta 2005 metais buvo ir Inga Stasiulionytė.

Dar trys mūsiškiai rytinėje sesijoje startavo atrankinėse varžybose. Diana Zagainova trišuoliu nušoko tik 12.56 m (x-12.50/-0.4-12.56/-1.9) ir baigė savo pasirodymą universiadoje užimdama 15 vietą. 200 m atrankoje Kostas Skrabulis (21.69/-1.9) finišavo ketvirtas, Ugnius Savickas (21.66/2.3) – trečias. Norint bėgti pusfinalyje reikėjo bent 21.62 sek. rezultato. Galutiniame protokole tarp 67 sprinterių Ugnius užėmė 25 vietą, Kostas – 28 vietą.

Rezultatai.

Ketvirtadienį rytinėse varžybose dėl vietų finale kovojo mūsų ieties metikai. Skirmantas Šimoliūnas kvalifikacijoje užėmė devintą vietą – 75.28 m (75.28-70.87-x) ir šeštadienį rungtyniaus finale. Edis Matusevičius pirmu bandymu ietį nusviedė 70.61 m ir dėl traumos buvo priverstas pasitraukti iš varžybų, užimdamas 18 vietą.

400 m pusfinalyje Eva Misiūnaitė finišavo šešta (53.84) ir į finalą nepateko, užimdama universiadoje 13 vietą. Monika Elenska 800 m pusfinalio bėgime buvo aštunta (2:07.62), bendrame protokole jos rezultatas šešioliktas.

Penktadienį rungtyniaus šeši mūsų lengvaatlečiai.

Rezultatai.

Trečiadienį ankstų rytą Lietuvos laiku prasidėjo 29-osios vasaros universiados lengvosios atletikos varžybos. Pirmąją varžybų dieną rungtyniavo 10 Lietuvos studentų:

Eva Misiūnaitė 400 m atrankos bėgime finišavo ketvirta (53.64) ir ketvirtadienį 13.35 val. tęs varžybas pusfinalyje. Tarp visų 32 dalyvių jos laikas buvo septintas.
Rokas Pacevičius 400 m atrankos bėgime buvo penktas (48.27) ir į pusfinalį nepateko. Jo laikas tarp 60 bėgikų buvo trisdešimtas.
Šarūnas Banevičius rutulio stūmimo kvalifikacinėse varžybose buvo aštuntas – 19.00 m (18.23-x-19.00) ir šiandien kovojo dėl medalio finale. Šarūnui tai trečioji universiada. 2013 ir 2015 metais jis užėmė septintas vietas.
Disko metimo kvalifikacinės varžybos buvo nesėkmingos Ievai Zarankaitei. Pirmu bandymu ji numetė įrankį tik 45.91 m, o kiti du metimai buvo neįskaityti. Ieva universiadoje užėmė 19 vietą. Ji dar rungtyniaus rutulio stūmime.
Ugnius Savickas 100 m atrankos bėgime finišavo septintas (10.81/-1.3) ir varžybas trumpiausioje distancijoje baigė užimdamas bendrą 46 vietą. Kostas Skrabulis savo bėgime buvo ketvirtas (10.55/0.3) ir įgijo teisę popietinėje sesijoje startuoti antrame rate. Tarp 83 sprinterių jo laikas buvo dvidešimt pirmas.
Monika Elenska 800 m atrankos bėgime buvo trečia (2:11.69) ir ketvirtadienį bėgs pufinalyje.
Kostas Skrabulis 100 m atrankos antro rato bėgime finišavo penktas (10.67/0.4). Tiesa, dėl varžybų organizatorių klaidos lietuvis, skirtingai nei kituose bėgimuose startavę dalyviai, bėgo ne darbiniame pirmame take. Šiame take dėl prieš varžybas praūžusios liūties tiško balos, todėl Lietuvos komanda, atsižvelgdama į nelygias sąlygas, pateikė protestą. Ar Kostui bus leista bėgti pusfinalyje paaiškės ketvirtadienį.
1500 m finale penktadienį bėgs Simas Bertašius, atrankos bėgime finišavęs ketvirtas ir pagerinęs asmeninį rekordą ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą (3:44.33).
Nors šuolių į aukštį kvalifikacinė norma buvo 2.23 m, vietą finale užtikrino įveiktas 2.15 m aukštis. Penktadienį dėl medalio kovos ir  Adrijus Glebauskas, 2.05 m aukštį įveikęs pirmu bandymu, 2.10 ir 2.15 m – antrais.
Liveta Jasiūnaitė pateko į ieties metimo finalą su penktu kvalifikacinių varžybų rezultatu – 57.43 m (55.41-52.74-57.43).
Šarūnas Banevičius rutulio stūmimo finalinėse varžybose užėmė šeštą vietą – 19.72 m (18.56-19.72-x-x-x-x). Šarūnas 5 cm pagerino asmeninį rekordą ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą.

Starto sąrašai ir rezultatai.

Kiti mūsų sportininkai į varžybas įsijungs vėliau:

Ugnius Savickas ir Kostas Skrabulis (200 m): atrankos bėgimai – penktadienį, pusfinaliai ir finalas – šeštadienį.
Benediktas Mickus ir Mindaugas Striokas (800 m): atrankos bėgimai – šeštadienį, pusfinaliai – sekmadienį, finalas – pirmadienį.
Simas Bertašius (5000 m): atrankos bėgimai – šeštadienį, finalas – pirmadienį.
Justinas Beržanskis (3000 m kliūtinis bėgimas): sekmadienį.
Rapolas Saulius (110 m barjerinis bėgimas): atrankos bėgimai – šeštadienį, pusfinaliai ir finalas – sekmadienį.
Domantas Poška (disko metimas): kvalifikacija – šeštadienį, finalas – pirmadienį.
Edis Matusevičius ir Skirmantas Šimoliūnas (ieties metimas): kvalifikacija – ketvirtadienį, finalas – šeštadienį.
Marius Šavelskis (20 km ėjimas): šeštadienį.
Airinė Palšytė (šuolis į aukštį): kvalifikacija – šeštadienį, finalas – pirmadienį.
Diana Zagainova (trišuolis): kvalifikacija – penktadienį, finalas – sekmadienį.
Giedrė Kupstytė ir Ieva Zarankaitė (rutulio stūmimas): kvalifikacija – šeštadienį, finalas – sekmadienį.