SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Andrius Gudžius Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojo šeštąją vietą
2021-07-31

Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius iškovojo šeštąją vietą Tokijo olimpinėse žaidynėse. Finale geriausiu bandymu lietuvis diską nuskraidino 64 m 11 cm.

Olimpiniu čempionu tapo planetos reitingo lyderis švedas Danielis Stahlis (68 m 90 cm), sidabrą iškovojo jo tėvynainis Simonas Pettersonas (67 m 39 cm), bronzą – austras Lukas Weisshaidingeris  (67 m 7 cm). Ketvirtąją vietą užėmė asmeninį rekordą pasiekęs australas Matthew Denny (67 m 2 cm), penktąją – slovėnas Kristjanas Čehas (66 m 37 cm). Septintas finale liko kolumbietis Mauricio Ortega (64 m 8 cm), aštuntas – amerikietis Samas Mattisas (63 m 88 cm).

„Sunku dabar kažką pasakyti, reikia apgalvoti viską. Bet iš mano pusės nėra jokių pasiteisinimų, nepasirodžiau taip, kaip turėjau pasirodyti. Gaila labai tų, kurie labai palaikė, gaila tų, kurie labai tikėjo. Gaila ir trenerio, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto lūkesčių. Kol kas dar nežinau, kur buvo mano klaidos. Nes kad ir ką bedariau, nebuvau arti tų rezultatų, kurie buvo reikalingi medaliui. Kita vertus, šeštoji vieta olimpinėse žaidynėse, kur suvažiuoja geriausi pasaulio sportininkai… Po savaitės ar dviejų ši vieta jau bus visai nebloga. Bet kai lūkesčiai didžiausi, kai gyveni dėl medalio, kiekvieną dieną keliesi dėl to medalio ir atvažiavęs čia pasirodai taip, kaip pasirodžiau – apmaudu, – po finalo kalbėjo lietuvis.

Pirmu metimu A.Gudžius diską nuskraidino 64 m 5 cm ir nusileido tik australui M.Denny (65 m 76 cm), po antrojo, kuris nebuvo įskaitytas, nes lietuvis užmynė sektoriaus ribą, jis smuktelėjo į  penktąją poziciją, o lyderiu tapo D.Stahlis (68 m 90 cm). Penktas mūsų šalies atstovas liko ir po trečiojo metimo – 63 m 82 cm.

Po trijų metimų finale liko kovoti aštuoni disko metikai, o keturiems – jamaikiečiui Chadui Wrightui (62 m 56 cm), vokiečiams Danieliui Jasinskiui (62 m 44 cm) ir Clemensui Pruferiui (61 m 75 cm) bei norvegui Ola Stunesui Isene (61 m 18 cm) – varžybos baigėsi.

Ketvirtasis lietuvio metimas buvo geriausias iš iki tol buvusių (64 m 11 cm), tačiau jis atsidūrė laipteliu žemiau. Penktuoju metimu diskas skriejo 62 m 81 cm, o šeštasis vėl buvo nesėkmingas.

„Finalo rezultatai nenustebino. Kaip ir sakiau, norint laimėti medalį reikės mesti apie 67-68 metrus. Tai normalu. Gaila, kad aš ne ten. 67 metrai – visą sezoną mėčiau 67 m, bet čia nesugebėjau numesti. Ir čia tikrai kalta ne psichologija. Kūnas nedirbo taip, kaip turėjo dirbti. Bet vėl, tai nėra pasiteisinimas. Kai yra psichologinė įtampa, tu gali kažką koreguoti, o dabar taip susigadinau viską eidamas iki varžybų – ne tiesiogine prasme eidamas, bet dėliodamas viską nuo apšilimo iki laukimo, pirmų metimų. Kažkur kažką ne taip padariau. Reikia suprasti, ką padariau ne taip, kad daugiau nepasikartotų”, – sakė disko metikas.

Atrankoje 2017 m. pasaulio ir 2018 m. Europos čempionas užėmė antrąją vietą (65 m 94 cm), nusileidęs tik D.Stahliui (66 m 12 cm).

Olimpinėse žaidynėse A.Gudžius debiutavo 2016 m. Rio de Žaneire. Ten jis irgi pateko į finalą ir užėmė dvyliktąją vietą.

Tokijo žaidynėse šeštąją vietą iškovojęs A.Gudžius neakivaizdžiai aplenkė savo trenerį, ketverių olimpinių žaidynių dalyvį Vaclovą Kidyką. Jo geriausias olimpinis rezultatas – aštuntoji vieta 1996 m. Atlantoje.

Paklaustas, kodėl per varžybas nepasitaria su treneriu, kaip daro kai kurie kiti sportininkai, A.Gudžius sakė: „O ką treneris išgelbės? Apie techniką pasikalbėjome, sakė reikia plačiau, daugiau suktis. Bandau tai daryti, bet raumenynas neišgauna tų amplitudžių. Ir treneris jau kaip skęstančio nebeištrauks. Nebent gali ateiti ir už mane numesti.“

Nepriklausomos Lietuvos disko metikai yra iškovoję keturis olimpinius medalius – tris aukso ir vieną bronzos.

Pirmuoju nepriklausomos Lietuvos olimpiniu čempionu 1992 m. tapo Romas Ubartas.

Net trys medaliai – Virgilijaus Aleknos kolekcijoje. Jis 2000 m. Sidnėjuje ir 2004 m. Atėnuose iškovojo auksą, 2008 m. Pekine – bronzą.

Atėnų žaidynėse pasiekto V.Aleknos olimpinio rekordo – 69 m 89 cm – niekas nepagerino ir Sidnėjuje. Pasaulio rekordas – 74 m 8 cm – nuo 1986 m. priklauso vokiečiui Jurgenui Schultui.