SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

„Atmosfera čempionate padeda bėgti greičiau“
2015-08-24

Lengvaatletė Eglė Staišiūnaitė į Pekine (Kinija) vykstančio pasaulio lengvosios atletikos čempionato finalą nepateko. Vis dėlto 26-erių sportininkė bus viena iš tų, kurie 2008-ųjų vasaros olimpinių žaidynių sostinę paliks aukštai iškelta galva. Vos už vieną barjerininkę geresnį asmeninį rekordą turėjusi E.Staišiūnaitė autsaidere nebuvo – įvykdė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvą, pateko į pusfinalį, o jame užėmė 22 vietą.

„Tikėjau, jog galiu pakliūti į pusfinalį, tai ir buvo mano pagrindinis tikslas. Kadangi šiais metais daugiau dalyvių, buvo didesnis šansas patekti į pusfinalį, nes jame bėgo 24 dalyves, o praėjusiame pasaulio čempionate – tik 16. Tikėjausi gero rezultato, bet tikrai ne asmeninio rekordo bei olimpinio normatyvo“, – sakė E.Staišiūnaitė.

Pirmame atrankos bėgime lietuvė 400 m barjerinio bėgimo distanciją įveikė per 56,17 sek. bei tarp 37 sportininkių buvo 19-ta. Pusfinalyje E.Staišiūnaitė bėgo kiek lėčiau – 56,48 sek. – bei aplenkusi dvi varžoves užėmė 22 vietą. Beje, tiek atrankoje, tiek pusfinalyje Lietuvos lengvaatletė bėgo daugumai sportininkių nepalankiu kraštiniu taku – devintu.

„Man devintas takas labai geras, aš geriau bėgsiu devintu taku nei antru ar trečiu. Bėgdama devintu taku pirmą atkarpos pusę galėjau susikoncentruoti į savo ritmą, o varžoves pradėjau jausti tik po kokių 200 metrų.“

Primename, jog į pasaulio čempionatą E.Staišiūnaitė pateko gavusi vardinį kvietimą, t.y. normatyvą (56,20 sek.) įvykdžius mažiau nei 40 sportininkių, dar kelios bėgikės buvo pakviestos pagal geriausius sezono rezultatus. Viso sezono metu lietuvės sportinė forma svyravo – dar pirmose sezono varžybose distanciją įveikė per 56,36 sek., tuo tarpu prieš dvi savaites Lietuvos čempionate Palangoje – per 58,01 sek.

„Man dažnai būna problemų su pastovumu. Vieną savaitę galiu bėgti gerai, o kitą – blogai. Manau, kad sportinė atmosfera pasaulio čempionate tikrai daro įtaką, tai – labai didelis psichologinis stimulas“, – aiškino E.Staišiūnaitė.

Aukščiausią vietą tarp Lietuvos sportininkų šių metų pasaulio čempionate kol kas užėmė disko metikė Zinaida Sendriūtė, buvusi trylikta. Startų dar laukia šuolininkai į aukštį Airinė Palšytė, Raivydas Stanys, disko metikas Andrius Gudžius, ėjikai Brigita Virbalytė-Dimšienė, Neringa Aidietytė, Tadas Šuškevičius bei maratonininkės Diana Lobačevskė ir Rasa Drazdauskaitė.