Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Dar vienas pasakiškas rezultatas: rekordą pagerinęs Mykolas Alekna tapo Lietuvos čempionu
2022-06-25

Šiauliuose prasidėjo 99-asis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Jau pirmoje pirmenybių rungtyje užfiksuotas toks įspūdingas rezultatas, kuris garantuotų medalį bet kuriose svarbiausiose planetos varžybose.

Disko metimo rungtyje pirmą čempiono titulą karjeroje iškovojo Mykolas Alekna. 19-metis įrankį trečiu bandymu švystelėjo lygiai 69 metrus. Tai – asmeninis sportininko rekordas bei penktas sezono rezultatas pasaulyje. Palyginimui, praėjusiais metais Tokijo olimpinių žaidynių auksą švedui Danieliui Stahliui garantavo 68,90 m.

„Nežinau, žinokit, nelabai tikėjausi pats, bet susirinko žmonių, gera atmosfera ir pavyko pasiekti tokį rezultatą. Tikrai labai džiugu“, – kukliai kalbėjo M.Alekna.

Kylanti lengvosios atletikos žvaigždė studijuoja Berklio universitete Kalifornijoje, tad beveik 30 laipsnių pasiekusi oro temperatūra stadione atleto netrikdė.

„Man karštis patinka, aš Kalifornijoje gyvenu, pripratęs (šypteli – lengvoji.lt). Tas karštis tik į naudą, žymiai geriau dalyvauti, kai oro sąlygos geros“, – sakė M.Alekna.

Antrą vietą užėmė 2017 metų pasaulio bei 2018 metų Europos čempionas Andrius Gudžius, diską numetęs 65,21 m. Bronza atiteko Aleksui Abromavičiui – 59,93 m. Beje, M.Alekna iškovojo dvylikta aukso medalį šeimoje: jo tėtis Virgilijus Alekna šalies čempionu tapo 11 sykių.

„Smagu aplenkti Andrių, jis labai daug pasiekęs sportininkas ir jį aplenkti yra neįtikėtina, – aukso medaliu negalėjo patikėti M.Alekna. – Ar realu dar šiemet numesti 70 metrų? Prognozuotojas esu nekoks, ateitis parodys, kaip pavyks.“

Antroji M.Aleknos bei A.Gudžiaus akistata įvyks ketvirtadienį: abu lengvaatlečiai dalyvaus Deimantinės lygos varžybose Stokholme.

„Per daug nesureikšminu šitų varžybų, svarbiausia yra pasaulio čempionatas. Visos kitos varžybos yra kaip treniruotės, kuriose reikia kaupti patirtį svarbiausioms varžyboms. Tų varžybų nelabai sureikšminu“, – teigė jaunasis talentas.

Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas vyks dvi dienas. Įėjimas į Šiaulių stadioną nemokamas.