Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Pasaulio uždarų patalpų čempionatas
2016-03-20

Šeštadienį paaiškėjo dar dešimties rungčių nugalėtojai.

Venesuelos trišuolininkei Yulimar Rojas teisėjai įskaitė tik vieną šuolį (14.41), bet to užteko pergalei. Tai pirmasis Venesuelos lengvaatlečių medalis pasaulio uždarų patalpų čempionatų istorijoje. Antroje vietoje – vokietė Kristin Gierisch (14.30), trečioje – graikė Paraskevi Papahristou (14.15).

Geriausio sezono rezultato trišuolyje savininkas Binas Dongas (Kinija) tapo ir aukso medalio savininku – 17.33 m. Vokietijos šuolininkas Maxas Hessas atsiliko 19 cm, o prancūzas Benjaminas Compaore – 24 cm.

Tris kartus pasaulio čempionė (2008, 2012 ir 2014 metais) Valerie Adams (N.Zelandija) patyrė pirmąjį nuo 2010 metų pralaimėjimą pasaulinėse varžybose. Jos rezultatas – 19.25 m – užtikrino tik bronzos medalį. Naujoji pasaulio čempionė Michelle Carter (JAV) rutulį nustūmė 20.21 m (geriausias pasaulio sezono rezultatas), o vicečempionė Anita Marton (Vengrija) – 19.33 m.

Vyrų 800 m finaliniame bėgime triumfavo varžybų šeimininkai: Boris Berianas laimėjo aukso medalį (1:45.83), Erikas Sowinskis – bronzos (1:47.22). Tarp jų įsiterpė bėgikas iš Burundžio Antoine Gakeme (1:46.65). Dviejų paskutinių pasaulio čempionatų nugalėtojas Mohammedas Amanas liko ketvirtas (1:47.97).

Greičiausia 400 m atrankos ir pusfinaliniuose bėgimuose Oluwakemi Adekoya iš Bahreino buvo greičiausia ir finale, dar kartą pagerindama Azijos rekordą (51.45). Kitus du medalius laimėjo amerikietės Ashley Spencer (51.72) ir Quanera Hayes (51.76).

2014 metų pasaulio 400 m bėgimo čempionas, vienintelis finale europietis Pavelas Maslakas (Čekija) apgynė savo titulą (45.44). Antras finišavo Kataro bėgikas Abdalelahas Harounas (45.59), trečias – Trinidado ir Tobago atstovas Deonas Lendore (46.17).

Europos čempionė Sifan Hassan (Nyderlandai) laimėjo moterų 1500 m bėgimą (4:04.96). Po jos finišavo trys etiopės, sidabras atiteko Dawit Seyaum (4:05.30), bronza – Gudaf Tsegay (4:05.71).

Nuo pirmosios septynkovės rungties užėmęs lyderio poziciją Ashtonas Eatonas (JAV) nuo šiol jau tris kartus pasaulio čempionas. Jo taškų suma – 6470 (60 m bėgimas – 6.81, šuolis į tolį – 8.08, rutulio stūmimas – 14.16, šuolis į aukštį – 1.99, 60 m barjerinis bėgimas – 7.78, šuolis su kartimi – 5.10, 1000 m bėgimas – 2:35.22). Oleksiyus Kasyanovas (Ukraina) tapo sidabro medalininku (6182), vokietis Mathiasas Bruggeris – bronzos (6126).

Vargęs su 2.29 ir 2.33 m aukščiais (peršoko tik trečiais bandymais) italas Gianmarco Tamberis pirmu šuoliu įveikė 2.36 m aukštį ir tapo pasaulio čempionu. Iki šiol pasaulio ar Europos varžybose jis buvo iškovojęs vienintelį apdovanojimą – 2011 metų Europos jaunimo čempionato bronzą. Sidabro medalis bus įteiktas Robertui Grabarzui (D.Britanija), bronzos – amerikiečiui Erikui Kynardui, jų abiejų rezultatas vienodas – 2.33 m.

Moterų 60 m finalinį bėgimą laimėjo Barbara Pierre (JAV) – 7.02 sek. Antra finišavo Europos čempionė Dafne Schippers (Nyderlandai) -7.04 sek., trečia – Jamaikos sprinterė Elaine Thompson (7.06).

JAV lengvaatlečiai jau laimėjo 8 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medalius. Antri medalių lentelėje olandai su 1 aukso ir 1 sidabro apdovanojimu. Iš viso medalius jau iškovojo 25 šalių atletai, o vietas pirmuose aštuntukuose – 43 valstybių.

Čempionatas finišuoja sekmadienį. Vyks devynių rungčių finalai. Moterų šuoliai į aukštį su Airine Palšyte prasidės 22 val. Lietuvos laiku.