SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos LAF taurės varžybos (Kaunas, 05 25-26): dalyvių sąrašas, programa (galutinis variantas)

Puikiai sezoną pradėjęs Andrius Gudžius: „Dar sunku sutilpti į disko sektorių“
2023-04-25

Vakar Kauno ilgų metimų čempionate pirmą kartą šiemet pasirodė Andrius Gudžius (treneris – Vaclovas Kidykas). Pastarasis diską nusviedė net 69.35 m ir užfiksavo antrą geriausią rezultatą pasaulyje bei trečią rezultatą savo karjeroje (asmeninis rekordas – 69.59 m). Beje, iš šešių atliktų metimų, tai buvo vienintelis užskaitytas bandymas.

Disko metikas šiemet sezonui ruošėsi stovyklose Tenerifėje bei Portugalijoje. „Grįžome į Portugaliją po eilės metų, tai nieko ypatingo ir išskirtinio“, – patirtimi dalinosi A. Gudžius. Lengvaatletis pasidžiaugė sportine forma dabartinėje sezono stadijoje: „Diskas gerai lekia, metu toli, bet vis dar 1–3 cm užminu ant lanko. Sektorius per mažas, sunku sutilpti.“

„Tikslingai šioms varžyboms nesiruošėme, bet čia yra puiki vieta pasitikrinti jėgas“, – apie Kauno ilgų metimų čempionatą kalbėjo Andrius, kuriame stengiasi sudalyvauti kasmet. Artimiausi disko metiko startai – Lietuvos ilgų metimų čempionatas Palangoje (gegužės 6–7 d.) bei Deimantinės lygos etapas Maroke (gegužės 28 d.).

„Dabar pagrindinis tikslas yra įsivažiuoti į sezoną, nes viena yra treniruotis, o kita – realizuoti save varžybose“, – pasakojo lengvaatletis. Disko metikas teigė, jog pasiruošimas pasaulio čempionatui jau prasidėjo, todėl yra svarbu kaupti patirtį ir dalyvauti aukšto rango varžybose.

Šiemet pasaulio lengvosios atletikos čempionatas vyks Budapešte (Vengrija). Rugpjūčio 19–27 dienomis vyksiančiame čempionate A. Gudžių tikrai išvysime, nes jis yra įvykdęs normatyvą. „Konkurencija tikrai yra ir ji didėja kasmet, taip ir turi būti“, – apie artėjantį pasaulio čempionatą kalbėjo 2017 metais šį titulą iškovojęs Andrius.

Pasak A. Gudžiaus, 5–6 atletai yra pajėgūs kovoti pasaulio čempionate dėl disko aukso medalio: „Dabar rezultatus vertinti yra neadekvatu, kai mėtome skirtingose vietose. Įdomiau, kai visi varžomės tarpusavyje, tada ir rezultatai nukenčia.“

 

Autorius – Justas Virbickas

Ernestos Karaškienės nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite