Trečioji pasaulio čempionato diena
2015-08-24

Pirmadienį sužinojome penkis 2015 metų pasaulio čempionus (moterų 100 m ir 10000 m bėgimai ir trišuolis, vyrų 3000 m kliūtinis bėgimas ir šuoliai su kartimi). Rungtyniavo dvi Lietuvos sportininkės.

4.35 val. Lietuvos laiku kvalifikacines varžybas pradėjo Zinaida Sendriūtė. Jai tai ketvirtasis pasaulio čempionatas: 2009 metais Zinaida užėmė 31 vietą, 2011 metais – 12 vietą, o prieš dvejus metus Maskvoje buvo devinta. Kvalifikacinėse varžybose Pekine rungsis 31 metikė, normatyvas – 63.00 m.

Pirmo bandymo metu Zinaidos diskas nuskriejo 60.33 m, tarp 15 „A“ grupės sportininkių tai buvo šeštas rezultatas. Antrasis bandymas nepavyko ir mūsų metikė smuktelėjo į septintą poziciją. Trečiasis metimas (55.22) situacijos nepagerino, tačiau ir nepablogino – grupės varžybas Zinaida baigė septinta. Vykstant  „B“ grupės trečiajam bandymui paaiškėjo, kad Zinaida nepatenka į finalinį dvyliktuką. Čempionate ji užėmė 13 vietą – nuo finalo skyrė tik 39 cm.

400 m barjerinio bėgimo pusfinalyje Eglė Staišiūnaitė buvo kiek lėtesnė negu atrankos bėgime (56.48) ir finišavo aštunta. Bendrame protokole ji dvidešimt antra.Po Londono olimpiados, kurioje iškovojo sidabro medalį, kolumbietė Caterine Ibarguen trišuolio sektoriuje laimėjo visas varžybas. Taip atsitiko ir Pekine – aukso medalį jai užtikrino 14.90 m šuolis. Antroje vietoje liko Izraelio šuolininkė Hanna Knyazyeva-Minenko (14.78), trečioje 1 cm nuo jos atsilikusi Olga Rypakova (Kazachstanas).

Po motinystės atostogų sugrįžusi 2011 metų pasaulio čempionė Vivian Jepkemoi Cheruiyot  (Kenija) laimėjo 10000 m bėgimą (31:41.31), antra buvo etiopė Gelete Burka (31:41.77), trečia amerikietė Emily Infeld (31:43.49).

Šuolių į kartį finalinėse varžybose dalyvavo net 16 sportininkų (tiek įvykdė kvalifikacinį normatyvą), o įteikti bus net 5 medaliai. Aukso medalį iškovojo 21 metų kanadietis Shawnacy Barberis (5.90, pirmu bandymu), sidabro – vokietis Raphaelis Marcelas Holzdeppe (5.90, trečiu bandymu). Čempionato favoritas, kuriam iki pilno visų titulų rinkinio trūko tik pasaulio čempiono vardo, prancūzas Renaudas Lavillenie, kartu su lenkais Pawelu Wojciechowskiu ir Piotru Liseku bus apdovanoti bronzos medaliais (5.80).

Kenijos bėgikai (o jų buvo net keturi, nes pasaulio čempionas kviečiamas personaliai) paskutinio rato metu toli paliko kitus varžovus ir pasidalino medalius: 1.Ezekielis Kemboi (8:11.28), 2.Conseslus Kipruto (8:12.38), 3.Briminas Kipropas Kipruto (8:12.54). Kemboi laimėjo ketvirtą pasaulio čempionatą, o iki tol tris kartus buvo sidabro medalininkas.

Trečią kartą pasaulio 100 m bėgimo čempione tapo jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce (10.76), antroje vietoje – vienintelė finalo europietė olandė Dafne Schippers (10.81), trečioje – amerikietė Tori Bowie (10.86).

Antradienį ir trečiadienį lietuviai nerungtyniaus. Ketvirtadienį A.Gudžiaus ir A.Palšytės laukia kvalifikacinės varžybos.