SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Čempionatas: A. Palšytė bandė gerinti rekordą, A. Skujytė pasiekė revanšą
2017-02-17

Penktadienį Klaipėdoje prasidėjo dvi dienas truksiantis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Pirmą varžybų dieną pergalingą sezoną pratęsė geriausia Europos sausio mėnesio lengvaatletė Airinė Palšytė, daugiakovininkė Austra Skujytė pasiekė revanšą prieš Giedrę Kupstytę, o sprinto take įspūdingą rezultatą užfiksavo kylanti žvaigždė.

Moterų rutulio stūmimo varžybose kova vyko tarp dviejų Europos uždarų patalpų čempionatui besiruošiančių lengvaatlečių. LLAF taurės varžybose G. Kupstytei pralaimėjusi daugiakovininkė Austra Skuytė šįkart pasidabino aukso medaliu. Tiesa, rezultatai netenkino abiejų: dukart olimpinė prizininkė paskutiniu bandymu nustūmė 16,30 m, o G.Kupstytės geriausias rezultatas  – 16,10 m.

„Labai nevykusiai stumdžiau, bet mačiau, kad ir Giedrė nevykusiai. Buvo įdomi kova, visai ne tuose skaičiukuose, kokiuose įsivaizdavau. Rezultatas netenkina, tikėjausi geresnio“, – šyptelėjo A.Skujytė.

Daugiakovininkė Lietuvos čempionate planavo siekti kelialapio į Europos pirmenybes penkiakovės varžybose, tačiau planus sužlugdė Achilo sausgyslės skausmai: sportininkė ne visose rungtyse gali treniruotis pilna jėga, tad Belgrade ji varžysis su rutulio stūmikėmis. Europos čempionato normatyvą (16,30 m) A.Skujytė įvykdė dar LLAF taurės varžybose, o Klaipėdoje pakartojo.

„Vasarą, kai būsiu sveika, pažadu, būtinai dalyvausiu septynkovėje. Sveikatos problemos nemaišo stumdant rutulį, užtat ir smagu. Europos čempionate labai norėčiau 17 metrų“, – kovoti dėl vietos finale vylėsi A.Skujytė.

Moterų 400 m rungtyje triumfavo Eva Misiūnaitė. Bėgikė distanciją įveikė per 54,61 sek. bei pagrindinio tikslo – įvykdyti Europos čempionato normatyvą (54,00 sek.) – neišpildė.

„Kai švieslentėje pamačiau šį rezultatą, šiek tiek nusivyliau. Tikėjausi, kad nubėgsiu bent tuo laiku, kurį turėjau – per 54,11 sek. Gavosi kaip gavosi ir tokiame manieže rezultatą vertinu gana gerai“, – teigė E.Misiūnaitė.

Sportininkė pirmą distancijos ratą įveikė gana užtikrintai, tačiau jėgų pritrūko bėgdama paskutinius 100 metrų.

„Mano pabaiga visada atrodo gana apmaudžiai, o pradžia gerokai stipresnė. Galas nebuvo toks tragiškas, koks dažniausiai būna“, – teigė bėgikė.

E.Misiūnaitė dar turės du šansus įšokti į Senojo žemyno pirmenybes  – savaitgalį ji bėgs Kuldygoje (Latvija), o ketvirtadienį Vilniuje vyks „Cosma“ taurės varžybos, kurių metu taip pat bus galima medžioti Europos čempionato normatyvus.

Didžiausią susidomėjimą kėlusiose moterų šuolių į aukštį varžybose A.Palšytė peršoko 192 cm. Pasirodymą pasaulio sezono lyderė pradėjo sėkmingai įveikusi 185 cm, tada kartelę kėlė į 192 cm, o įveikusi šį aukštį bandė šturmuoti šalies rekordą bei peršokti 201 cm. Visi trys sportininkės bandymai buvo nesėkmingi.

„Repeticija prieš Europos čempionatą pavyko. Kaip ir žadėjau, nenorėjau daryti labai didelių rezultatų, tad kaip treniruotėje rezultatas labai geras, – džiaugėsi A.Palšytė. – Prieš savaitę vienos treniruotės metu šokau 192 cm, kitos – 195 cm. Žinau, kad galiu daugiau, bet kartais norisi tokių eksperimentų, kurį šiandien padarėme.“

Lengvaatletė neslėpė, kad noro ir emocijų įveikti 201 cm buvo kiek mažiau nei prieš tris savaites Vilniuje, kur ji pirmą kartą įveikė du metrus.

„Šįkart emocijos buvo šiek tiek mažesnės, bet kiekvienas bandymas nebuvo kažkoks atmestinis. Du metrai yra magiška riba, gal dėl to tas 201 cm neatrodė toks įspūdingas ir keliantis daug emocijų“, – aiškino geriausia šalies lengvaatletė.

Lietuvos pirmenybės A.Palšytei buvo paskutinės varžybos prieš kovo 3-5 dienomis Belgrade vyksiantį Europos čempionatą.

„Viskas sėkmingai, nuotaikos tikrai geros, jaučiuosi pakankamai drąsiai ant didelių aukščių. Šiandien norėjau šokti 192 cm su timpomis, o tai rodo, kad pasitikėjimo yra ir į Europos čempionatą važiuosiu užtikrinta“, – tikino A.Palšytė.

Beje, sėkmingai pasirodė ir sidabrą iškovojusi Europos jaunių vicečempionė Urtė Baikštytė: 17-metė šuolininkė įveikė 180 cm.

Dramatiškai susiklostė vyrų 60 m bėgimo rungties finalas: aštuntą čempiono titulą iškovojęs Rytis Sakalauskas Ugnių Savicką pranoko vos 0,01 sek. Nugalėtojo rezultatas – 6,84 sek.

Tuo tarpu analogiškoje moterų rungtyje sužibėjo Karolina Deliautaitė. 21-erių sprinterė nuotolį įveikė per 7,46 sek., pasiekė asmeninį rekordą bei nuo Europos čempionato normatyvo atsiliko vos 0,04 sek.

„Pergalė šiandien ir toks rezultatas labai džiugina. Turiu gerą trenerį, tikslingai susistatėme planus. Viską tiksliai atliekame, sąlygos yra geros, be to turėjome ir treniruočių stovyklą, – progreso priežastis aiškino K.Deliautaitė. – Gaila, kad sezoną praleidžia Lina Grinčikaitė. Konkurencija visada gerai. Jei šalia stiprus žmogus, mano rezultatas būtų geresnis.“

Šeštadienį Klaipėdoje paaiškės dar 12 rungčių Lietuvos čempionai.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite