Alytuje birželio 10 d. vėl rengiamas tarptautinis sportinio ėjimo festivalis, kurio pagrindinis organizatorius – Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis.
Jis puikiai mena šių varžybų debiutą, kai dalyvavo vos 19 ėjikų iš Alytaus, Birštono ir Druskininkų. Dabar alytiškiai jau gali pasigirti, kad jų gatvėse rungėsi giliomis sportinio ėjimo tradicijomis garsėjantys Meksikos, Ispanijos, Prancūzijos, Rusijos, kitų šalių sportininkai.
Sportinio ėjimo festivalio išvakarėse sportas.info kalbėjosi su pagrindiniu renginio organizatoriumi K.Paviloniu.
– Birželio 10-ąją Alytuje vyks jau 42-asis tarptautinis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2016“. Kaip pasirengėte šiai šventei, kiek užsienio komandų dalyvaus?
– Ruošėmės įprastai. Per 40 metų įgijome patirties, Alytuje galime rengti nors ir pasaulio čempionatą. Koks skirtumas ar startuoja 100 dalyvių ar perpus mažiau.
Užsienio komandų būna irgi įprastai: 15-20. Šiemet pirmą kartą pareiškė norą dalyvauti ėjikai iš Kinijos, Bolivijos, Panamos, Tuniso, Australijos, Šveicarijos, Slovėnijos.
Vieniems tai ne tik startas, bet ir pažintis su Lietuva. Kiti dar bandys įvykdyti olimpinį normatyvą 20 km distancijoje.
– Jėgas bandys ir visi Rio de Žaneire dalyvausiantys Lietuvos ėjikai, kurie bus iškilmingai palydėti į olimpines žaidynes. Kokius uždavinius jiems kelsite?
– Deja, dalyvaus ne visi. O olimpinės rinktinės lyderiai Brigita Virbalytė, Neringa Aidietytė, Marius Žiūkas ir Tadas Šuškevičius sieks ne tik prizinių vietų, bet ir konkurencinėje kovoje pasitikrins savo pasirengimą olimpinėms žaidynėms.
Kiti mūsų olimpiečiai, turbūt, sieks nugalėti pasaulio žvaigždes iškart Rio de Žaneire. Trys-penki mėnesiai be varžybų – tai kažkas naujo.
– Kokiais prizais nudžiuginsite geriausius ėjikus?
– Be daiktinių prizų, bus kovojama ir dėl piniginių. Nėra jie dideli. Pirmoji vieta – 1 tūkst. eurų, plius už Lietuvos čempiono medalį dar tiek pat. Krepšininkai, turbūt, juoktųsi susirietę. Pasvalio ar Prienų komandų atsarginiai dėl tokių pinigų net sportbačių neužsidėtų
– Festivalis skaičiuoja jau penktą dešimtį, kuo iš kitų jis išsiskirs šiemet?
– Tradiciškai viskas tas pats. Vyks darželinukų ir pradinukų eisena iki Rotušės aikštės ir vaikų sporto šventė. Nesieksime gerinti rekordo, kai 2010-aisiais 1 km įveikė 5085 jaunieji miestelėnai.
Dabar tokį skaičių ir teoriškai neįmanoma surinkti. Išsivaikščiojanti Lietuva išsivedė į Ispanijos ar Airijos lankas mūsų atžalas ir galimai potencialius olimpiečius.
– Ar bus rungtyniaujama tik miesto gatvėmis, ar būsimoji pamaina jėgas bandys ir stadione?
– Šį kartą tik miesto gatvėse. Kas negalės atvykti stebėti varžybų, bus tiesioginė „Delfi TV” transliacija.
– Ar sunku tokias varžybas organizuoti, kuris etapų būna vienas sunkiausių, kas jums padeda?
– Nei sunku, nei nesunku. Sunkiausia surinkti iš aerouostų atvykstančius užsieniečius ir po varžybų juos nuvežti atgal.
Pavyzdžiui Panamos čempionas jau šį pirmadienį atskrido, o išvyks tik kitą pirmadienį. Kai atsivalgys sočiai cepelinų.
Yra geranoriškų padėjėjų, bet visada netrūkdavo oponentų. Ypatingai iš naujųjų „politikų“.
– Šiemet balandžio mėnesį jau minėjote savo 70 metų jubiliejų, bet vis dar esate jaunatviškas ir kupinas jėgų. O pamainą sau ar užsiauginote, kadangi ateis laikas, kai estafetę reikės perduoti kažkam kitam?
– Yra kam perduoti. Galiu drąsiai estafetę perduoti kad ir rytoj. O gal iš tikro perduoti „vadeles“ ? Ne veltui mano jubiliejinio gimtadienio vakaronė vadinosi „Atsisveikinimas su ginklais“.
Autorė – Marytė Marcinkevičiūtė/Sportas.info
Alfredo Pliadžio nuotr.