Lapkričio 29-30 d. trenerius ir sportininkus kviečiame dalyvauti seminare Vilniuje.
Lapkričio 29-30 d. trenerius ir sportininkus kviečiame dalyvauti seminare Vilniuje.
Sekmadienį Europos čempionate startavo dar viena Lietuvos sprinterė – Modesta Justė Morauskaitė. Į 12 geriausių rungties dalyvių sąrašą patekusi lietuvė išvengė atrankos etapo ir iškart dalyvavo pusfinalyje. Jame Lietuvos rekordininkė 400 m įveikė per 52,95 sek. ir užėmė 23 vietą. Į finalą pateko 8 bėgikės, o paskutinės patekusios rezultatas – 51,14 sek.
Po pusfinalio susigraudinusi sportininkė atvirai prakalbo apie problemas, kurios kamavo paskutines dienas:
„Emocinių karuselių ašaros. Nei džiaugsmo, nei liūdesio – tiesiog susikaupusi emocija per pastarąsias dvi dienas išsiliejo per kraštus. Nekėliau į jokias socialines medijas, ką teko patirti, būnant čia.
Ketvirtadienį vakare atskridome, penktadienį ryte atsikeliu ir mano dešinės kojos kelis ištinęs kaip arbūzas. Paeiti negaliu, o pirmos emocijos – ašaros. Atrodo ir vėl… Kodėl man? Kodėl viskas šį sezoną turi būti taip sudėtinga?
Penktadienį kineziterapeutai darė viską, kad palengvintų ir numalšintų ištinimą, kuris neleido sulenkti kojos. Šeštadienį atsikeliu – skausmo nebelikę, bet ištinimas toks pats blogas. Bandžiau treniruotę padaryti, bet apie bėgimą net nebuvo kalbų. Toks didelis skysčių kiekis kelyje, kad buvo neįmanoma bėgti.
Šeštadienį šešias valandas praleidau medicinos punkte, kur mane apžiūrėjo. Italų specialistas sakė, kad reikia darytis MRT (magnetinio rezonanso tomografiją – aut. past.). Pasidariau, viskas kaip ir gerai, nerodė traumų ir teko traukti skysčius. Likus lygiai parai iki pusfinalio, gulėjau ant medicininio stalo su adata kelyje ir man traukė skysčius. Iki šiandienos nežinojau, ar galėsiu bėgti, ar man skaudės. Kai tik ištraukė skysčius (apie 120 ml) – buvo palengvėjimas.“
Iškentusi beprotiškas kelias paras, M. J. Morauskaitė neslėpė, jog šie metai emociškai labai sunkūs, tačiau ji nepalūš:
„Nebuvau geriausioje formoje, pasirodymas toli gražu nuo to, kokio norėčiau, bet realybė šiandien tokia. Šį sezoną vien tik kliūtys ir dar nepavyko niekaip išeiti į tą tiesę, kur atrodo – pagaliau, pagaliau išbridau iš viso to.
Manęs nepalauš niekas. Aš paverksiu, pasakysiu kaip man sunku, pasakysiu kaip nenoriu ir negaliu, bet aš nusivalysiu ašaras, atsikelsiu ant kojų ir vėl eisiu. Žinau, kad aš galiu, aš tai turiu savyje. Aš bėgu greitai ir tikrai galiu, tik reikia išlaukti. Labai didelis ačiū Ernestui (širdies draugas – aut. past.), nes jis yra tas mano gyvenimo vedlys, kuris man padeda nesubyrėti, nepalūžti ir palaikyti save be proto sunkiame kelyje.“
Žiemos sezone dėl stresinių pėdos ir kelio lūžių nestartavusi sprinterė į varžybas sugrįžo tik gegužę, o 400 m distancijoje spėjo startuoti vos dusyk (geriausias sezono rezultatas – 52,56 sek.). Į optimalią sportinę formą grįžti siekianti lietuvė pripažino, jog pasiekti Europos čempionato finalą galimybių nebuvo.
„Apie finalą labai nesvajojau, nes mąsčiau, kad finalas tikrai nėra labai realus. Važiavau daryti kuo geresnį rezultatą, pasiekti šio sezono geriausią rezultatą, priartėti prie 51 sekundės. Tikslas buvo toks, bet kaip viskas gali pasikeisti per vieną naktį. Visą šį sezoną, kai tik grįžau po stresinių lūžių, mane vis dar kamavo daug pėdos skausmų, kurie man neleido visavertiškai treniruotis. Norint būti aukštumoje, turi jaustis 100 proc., o aš buvau tik 90 proc. – to neužtenka norint varžytis su stipriausiomis Europoje ir pasaulyje“, – apie koją kišančius sunkumus pasakojo lengvaatletė.
Paryžiaus olimpinių žaidynių reitinge M. J. Morauskaitė dabar užima 47 vietą, o 400 m rungtyje į Prancūzijos sostinę pateks 48 sprinterės. Debiuto olimpinėse žaidynėse siekianti bėgikė tikina, kad atiduos visas jėgas:
„Šis sezonas yra vien tik kliūtys, sunkumai. Tik pasiekiu duobės viršūnę ir vėl krentu žemyn, bet aš išlipsiu vieną dieną. Aš anksčiau laiko rankų nenuleisiu. Dar visas birželio mėnesis, kovosiu iki paskutinės sekundės ir žinosiu, kad padariau viską ir atidaviau visą save – tą darau visada. Iki pat birželio galo kabinsiuosi nagais ir dantimis.“
Paryžiaus olimpinių žaidynių kvalifikacinė sistema užsidarys liepos 1 d., todėl liepos pradžioje paaiškės ir galutinė lengvaatlečių rinktinė. Prieš tai (birželio 28–30 d.) Palangoje vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, kur dalyviai turės paskutinį šansą iškovoti reitingo taškų.
lengvoji.lt
Alfredo Pliadžio nuotr.